10 ویژگی یک نرم افزار کاربر پسند چیست؟

رابط گرافیکی ستیران

هنگامی که یک شرکت یک فناوری جدید را وارد مکانیسم خود مینماید ، نادیده گرفتن نحوه ی استفاده از آن و مورد پسند واقع شدن آن اشتباهی بزرگ است.ارتباط برقرار کردن کاربر با محصول تولید شده ی شما مهمترین نکته ایست که باید در نظر بگیرید . این نکته در مواجهه با هر تغییری صدق کرده و موضوعی حیاتی است .

امکان استفاده ی خوب یا کاربر پسند بودن آن می تواند رونق یک نرم افزار جدید را بهبود بخشد و شانس پذیرش نرم افزار پیش چشم مشتری را افزایش دهد. بنا بر این ، این موضوع تاثیر مستقیم روی سوداوری شما دارد.

کاربر پسند بودن را می توان روی هر سیستم عامل، ، برنامه اختصاصی سیستم های خانگی و بسیاری از فن آوری های دیگر اعمال کرد.

کلمات کلیدی

User Friendly ، یوزر فرندلی ، واسط کاربری گرافیکی کاربرپسند ، رابط کاربری نرم‌افزار ، کاربرپسند

چه چیزی نرم افزار شما را کاربر پسندانه می سازد؟

در اینجا یک لیست از 10 ویژگی است که به شما کمک خواهد کرد که بهتر قضاوت شوید و کاربران شما به خوبی خود شما از نرم افزارتان لذت ببرند .

1. نصب یا پیاده سازی ساده

هر سیستم عامل (OS) برای پلاگین باید به راحتی اجرا شود. نصب، اولین نقطه تماس برای کاربران است، بنابراین بهتر است یک فرایند دوستانه و آسان باشد. در غیر این صورت، آنها دچار تردید و نگرانی در اسفاده از ابزار شما خواهند شد.
فرقی ندارد که آیا این یک سیستم عامل است یا یک برنامه ی کاربردی ساده که مشتری نیاز دارد، نصب باید ساده و مستند باشد. دوما اگر پروسه ی نصب، پیچیده شود کاربر به سمت نرم افزاری ساده تر سوق داده میشوند.
در این میان شرکت هایی که نصب ، راه اندازی و آموزش اولیه ی رایگان دارند گام بزرگی از بقیه ی رقبا جلوتر خواهند بود. و در همین راستا شرکت ستیران در طی 14 سال تجربه ی کاری خود و تولید نرم افزارهای متعدد این نکته را به خوبی انجام داده است.

2. به روز رسانی آسان یا خودکار

همانند نصب، فرآیند به روز رسانی برنامه باید آسان باشد. اگر به روزرسانی پیچیده شد، کاربران با احتمال بالایی روند را از دست خواهند داد و آن را رها خواهند کرد. همچنین به دنباله ی یکسری از نتایج بد نیز این اتفاق میتواند رخ دهد، به عنوان مثال بسیاری از به روز رسانی ها پچ سوراخ امنیتی، نشت حافظه، و مشکلات دیگر را در پی خواهند داشت.
به روز رسانی ها باید به اندازه کافی ساده باشند تا شاید این اطمینان را حاصل کند که در ازای سخت کوشی سازندگان نرم افزار همچنان کاربران بهره رسان و طرفدار آن هستند و نرم افزار فروش بالایی برای شرکت تولید کننده اش دارد.
به روز رسانی و آپدیت نرم افزار نیز چه بهتر که برعهده ی توسعه دهنگان و شرکت سازنده ی شرکت باشد .
اینکار علاوه بر جلب حس اعتماد هنگام خرید ، از هرگونه دوباره کاری جلوگیری کرده و مشکلات جانبی را به حد اقل میرساند – همانطور که از قدیم گفته اند کار را به کاردان بسپارید !
نا گفته نماند شرکت ستیران با بیش از 400 مشتری دولتی و با مجموع 700 مشتری تمامی خدمات به روز رسانی مشتریانش را نیز عهده دار شده است.

3. جنبه ی بصری نرم افزار

ضرب المثل عقل مردم در چشم آن هاست در هنگام خرید نرم افزار نیز صدق میکند ،به تعبیری ، از دید عام کاربران خوبی نرم افزار برابر است با خوبی گرافیک رابط کاربری آن. اگر GUI به خوبی اجرا نشود، مردم با استفاده از نرم افزار مشکل خواهند داشت. باید آن را خوب طراحی کنید. این به کاربر کمک می کند که بر تغییر نرم افزار در سازمان غلبه کند و به آن وابسته شده باشد. همراه با GUI خوب – کیفیت نرم افزار نیز باید در حدی باشد که ازآن انتظار می رود!
در صورت تمایل به مشاهده ی رابط کاربری ستیران و مشاهده ی آنلاین دموی نرم افزار کلیک کنید

4. کارامد و موثر

فناوری جدید باید کارآمد باشد تا مورد استقبال قرار گیرد. بهینه کردن تعامل بدون درز یا اصطلاحا باگ در سیستم موجود ضروری است. تکنولوژی جدید باید به کاربران کمک کند تا کار خود را بهتر از قبل انجام دهند و نه برعکس!
در واقع به هیچ عنوان نباید مانع فعالیت های کاربران باشد ،هیچ انسدادی ، هیچ مشکلی !

5. جذابیت در عین سادگی

پیشروی کردن در طراحی و ساخت و تولید انبوه نرم افزار تا زمانی که سهولت استفاده از نرم افزار و جذابیت ظاهری آن را در نظر نمیگیرد یک اشتباه بزرگ است! این یک تجربه ناخوشایند برای کاربر نهایی محسوب میشود.
برای مثال طرح منو کشویی محکم و مستقل سالها کار کرده است و کاربران آن را به خوبی میشناسند، درست است که قدیمی شده اکا اگر در به روز رسانی های ظاهری آن را از بین ببریم کاربر این را یک ضعف میبیند و نه یک خلاقیت .
ستیران سعی کرده در عین حفظ چهارچوب ها و اسکلت اصلی برنامه ، امکانات جدید تری که کاربری آن را آسان میکند را روز به روز بیشتر کند.
اگر از مشتریان ستیران هستید و برای مدت طولانی اقدام به به روز رسانی نکرده اید هم اکنون روی این لینک کلیک کرده و درخواست به روز رسانی خود رادر پرتال مشتریان ستیران ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

6. لغو نصب/حذف /Unistall نمودن آسان نرم افزار

بدون یک فرآیند حذف ساده، این نرم افزار اسباب سختی و دست و پا گیر شده و این موضوع کاربر را کلافه خواهد کرد . بدیهی است که توسعه دهندگان نرم افزار نمی خواهند که کاربران خود نرم افزار خود را از دست بدهند،اما روند آن را آسان کنید چرا که فرایند حذف ممکن است آخرین برداشتی باشد که از نرم افزار میتوان داشت!

 

7. به نرم افزار جانبی نیاز ندارد

نرم افزار جانبی مانند آنتی ویروس،فایروال ، ضد جاسوسی و ضد هک ر و دیگر ابزارهای حفاظتی می باشد که اگر بدون این ابزارها، رایانه شما آسیب پذیر است.بهتر است بدانید که نرم افزارتان کاربر پسند نیست، زیرا باعث ایجاد پیچیدگی هایی می شود که اکثر کاربران نهایی نمی توانند با آن برخورد کنند . نصب نرم افزارهای جانبی از تحمل آنها خارج است.

8. پشتیبانی در دسترس

زمانی که اشتباهی رخ میدهد مهم است که کاربر نهایی بتواند برای حل این مشکل با پشتیبانی شرکت شما تماس بگیرد. اگر هیچ تکنولوژی ای برای حل و عیب یابی نداشته باشید، کاربر نهایی نمی تواند مدتها نشسته و منتظر بماند تا شاید تماسی برقرار شود.
اگر در پشتیبانی دادن به مشتریان خود دچار مشکل شده اید و یا اگر کنترل کارشناسان مجموعه برای شما به کاری دشوار تبدیل شده است میتوانید از مرکز تماس ستیران استفاده کنید و ضمن بالا بردن سطح کیفی خدمات خود و رصد مداوم مشتریان ، یکی از استاندارد های کاربرپسند بودن محصول یا خدمت خود را به خوبی پیاده سازی نمایید .
با مرکز تماس ستیران آشنا شوید
همچنین
در صورت نیاز به تیم پشتیبانی ستیران و اعلام هرگونه مشکل، رفع عیب ، سوال ، توسعه و …. میتوانید از این لینک اقدام نمایید

3. جنبه ی بصری نرم افزار

ضرب المثل عقل مردم در چشم آن هاست در هنگام خرید نرم افزار نیز صدق میکند ،به تعبیری ، از دید عام کاربران خوبی نرم افزار برابر است با خوبی گرافیک رابط کاربری آن. اگر GUI به خوبی اجرا نشود، مردم با استفاده از نرم افزار مشکل خواهند داشت. باید آن را خوب طراحی کنید. این به کاربر کمک می کند که بر تغییر نرم افزار در سازمان غلبه کند و به آن وابسته شده باشد. همراه با GUI خوب – کیفیت نرم افزار نیز باید در حدی باشد که ازآن انتظار می رود!
در صورت تمایل به مشاهده ی رابط کاربری ستیران و مشاهده ی آنلاین دموی نرم افزار کلیک کنید.

9. کیفیت خدمات

تکنولوژی شما باید با معیارهای صنعت مطابقت داشته باشد. هنگامی که ارائه دهنده خدمات استانداردها را رعایت نمی کند مشکلات شروع می شوند و هنگامی که کاربران با عدم انطباق با استانداردها تحت تاثیر قرار می گیرند، با تجربه ای ناخوشایند در یک تصمیم غیر دوستانه و خلاف میل شما در تلاش میشود تا سیستم خود را با ابزارهایی که استانداردهای لازم را دنبال می کنند، تجهیز کنند.

اگر در میزان رضایت از کیفیت خدمات خود دچار سردرگمی شده و اطمینان کافی از آن ندارید میتوانید با راه اندازی یک باشگاه مشتریان جذاب ، یک نظرسنجی همه گیر و جامع در جریان امتیاز خود پیش کاربران قرار گیرید.
طبق نظرسنجی برگزار شده در پایان سال 1396 ، بیش از …% مشتریان ستیران از کیفیت خدمات این شرکت اعلام رضایت نموده و همچنین طبق نظرسنجی های مداوم که پس از هر ارائه خدمت صورت میگیرد کیفیت خدمات ستیران با امتیاز 7/4 از 5 نمره ی قابل قبولی را دریافت نموده است .

10. پردازش خطا

چه اتفاقی می افتد وقتی یک تکه تکنولوژی با یک خطا برخورد می کند؟ در حالت ایده آل، باید خطا حداقل برای توسعه دهندگان آن نرم افزار قابل شناسایی باشد. گزارش کردن خطاها و اشکالات نرم افزار مسئولیت کاربران نهایی آن نیست ، اما اجازه دادن به آن ها که با گزارش مشکلات و خطاهای نرم افزار شرکت را در بهبود تکنولوژی کمک کنند میتواند راه حل خوبی باشد.
. همچنین،به کاربران باید آموزش داد مشکل را بشناسند و در هنگام مواجه با آن چگونه آن را برطرف کنند ؟ مانند ارسال یک گزارش از اشکالات برای توسعه دهندگان و صاحبان نرم افزار.

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x